Menu
 

Governor Attendance

 

Governors’ attendance at GB meetings 2018-19*

Governors

Category

FGB

Finance and General Purposes Committee

Standards and Curriculum Committee

Pay Committee

Goff Beck

Local Authority

(from 23/5/2019)

2/2

n/a

n/a

n/a

Carole Coomber

Co-opted (from 29/11/18)

5/5

1/4

n/a

1/1

Louise Fowle

Parent (resigned  16/5/2019)

4/5

2/3

1/1

n/a

Geraldine Geddes

Co-opted

6/7

4/5

n/a

n/a

Paul Harvey

Co-opted (resigned 31/7/2019)

4/7

2/5

n/a

1/2

Liz Keast

Co-opted (from 29/11/18)

5/5

n/a

2/2

n/a

Hilary Lyne

Local Authority

(resigned 12/12/2018)

3/3

0/1

1/1

1/1

Janet Moyles

Co-opted

6/7

n/a

3/3

2/2

Amelia Preston

Staff (from 27/9/18)

7/7

n/a

2/2

n/a

Martin Rasor

Co-opted (resigned 23/3/2019)

1/5

n/a

1/2

2/2

David Scillitoe

Co-opted

6/7

4/5

n/a

n/a

Kate Stanton

Staff (Headteacher)

6/7

5/5

3/3

n/a

Sonia Workman

Co-opted (from 23/5/2019)

2/2

2/2

n/a

n/a

Leah Yeatman

Parent

5/7

n/a

2/3

n/a

  

* 4/5 means 4 meetings attended out of a total of 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top